Спорт

НА ЖИВО: Григор Димитров - Томаш Бердих 6:3, 3:6, 1:5

PlovdivWeek на 01/10/2014, 14:09
Григор Димитров играе срещу Томаш Бердих в третия кръг на Мастърс 1000 турнира в Мадрид. Двубоят е на корт „Аранча Санчес Викарио”. Най-добрият ни тенистист вече защити спечелените точки от същата надпревара през 2013-година и при евентуален успех над Бердих има шанс да се изкачи до 13-ото място в света. За това допринесе и отпадането на французина Жо-Вилфрид Цонга. Разликата между двамата в ранглистата е 170 точки. Двубоят стартира равностойно, като двамата тенисисти спечелиха подаванията си за 1:1. Бердих дръпна с 30:0 при сервис на Григор, но първата ни ракета спечели четири поредни точки и отново излезе напред за 2:1 гейма в своя полза. Последва много слаб гейм за чеха, който направи няколко непредизвикани грешки и по този начин подари първия пробив в полза на Григор. Българинът се възползва и след това с отлична игра затвърди аванса си за 4:1. Гришо продължи да играе великолепно в своите сервис геймове и след 4 поредни аса спечели първия сет с 6:3 след само 32 минути игра! Вторият сет започна с пет поредни гейма за сервиращите като в тези моменти отново Григор бе видимо по-добър на корта, взимаше лесно своите геймове, докато чехът изпитваше сериозни проблеми. За жалост обаче, при 3:2 за Бердих, Григор направи първия си слаб гейм в мача и позволи на своя съперник да стигне до два брейкбола. Те бяха отразени от ракета номер 1 на България, но след двойна грешка той предостави нова възможност за Бердих. Този път осмият в света се възползва и след топка в аут на Гришо пробивът бе факт - 4:2 в полза на чеха. Димитров опита да върне веднага пробива, стигна на два пъти до равенство, но първият сервис на Бердих работеше в тези моменти и му помогна да стигне до 5:2. Григор спря серията на своя съперник за 5:3, но чехът се справи при своето подаване и изравни резултата в сетовете. Грешките на българина продължиха в началото на решителната част и Бердих набързо поведе с 40:0 в неговото подаване, след което при третата си възможност поведе с пробив. Григор повиши нивото си и на свой ред имаше два шанса веднага да върне пробива, но не се възползва от тях, а чехът стигна до 2:0. Нивото на нашето момче продължи да спада за разлика от това на съперника му и без бой той допусна втори пробив, а след това пасивът му стигна до 0:4. -- Може да наблюдавате двубоя на живо на следните линкове: ВИДЕО 1 ВИДЕО 2 ВИДЕО 3 ВИДЕО 4 ВИДЕО 5